Blank.jaiagaiksbzhzbaagavajkdbd
Answer:
Step-by-step explanation:
What is the question? Determine the unit price?
$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce
Unit price
Answer:
(x+4)²-3
Step-by-step explanation:
x x=x²
4 4 =8
then +3
but a plus and a minus makes a minus so it would be -3