1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
solmaris [256]
3 years ago
10

Sandra saves 10% of her salary for retirement. This year her salary was $1,000 more than in the previous

Mathematics
1 answer:
baherus [9]3 years ago
4 0

Answer:

x = 25500

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Write the rule for the pattern 100,81,64,49,36
sergiy2304 [10]
I’m not sure what the rule would be in this context, but those are just the squares of decreasing numbers starting at 10. It’s 10^2, then 9^2, then 8^2, and so on.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Dina and Masha started out on a 10 km bike path at the same time. When Dina reached the end of the 10 km, Masha still had 2 km l
labwork [276]
4 km/h because 10-2 because of the 2 km left which =8 then you divide that by 2 to figure out the km per hour which = 4 so 4 km/h
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help me please!! i need help with this science question put it under math because I couldn't find science in the subjects box
Goshia [24]
The answer should be B
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Reduce 24/33 to lowest terms
Paha777 [63]

24/33

8/11

is the correct answer

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sam Sounds received a $290 discount loan to purchase a stereo. The loan was offered at 16% for 90 days. Find the interest in dol
tiny-mole [99]
I think the interest is 10.60.
And the proceeds are 278.40.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with this word problem this is new to me and I really need help can you please help me?
    6·2 answers
  • What is the answer for this. <br>simplify -6 ÷ 3​
    7·1 answer
  • Emily has $15 to buy apples. Apples
    12·1 answer
  • Generate equivalent fractions for 1/2. Rename this fraction 5 or more times.
    13·1 answer
  • Please help me i need an answer
    8·2 answers
  • Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?
    7·1 answer
  • A ghost crab can travel about 12 miles every 6 hours on the ocean’s floor. How far can the crab travel in 11 hours? Explain how
    8·1 answer
  • 30 POINTS <br> Help on Part B pleaseeee
    15·2 answers
  • ASAP:(<br> Match each system of equations to the diagram that represents its solution.
    8·1 answer
  • The area of cross section of the end A of a U tube is 0.01 m square. The area of cross section at the end B is 0.1 m square. If
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!