1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vladimir [108]
3 years ago
11

Measure of angle A : 3x

Mathematics
1 answer:
agasfer [191]3 years ago
5 0

Answer: 11 degrees

Step-by-step explanation:

You might be interested in
(6.25•10^9)(9.8•10^16)
AVprozaik [17]

Answer:

This is your answer.. you add exponents

7 0
3 years ago
CANT BE A MIXED NUMBER <br> (42/3 ÷ 8/9) ÷ 5 1/4
ioda

Answer: = 7 /7344  (Decimal: 0.000953)

4 0
3 years ago
5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.
myrzilka [38]

Answer:

45.2 × 10⁰ = 45.2 (a⁰ = 1 )

45.2 × 10¹ = 452

45.2 × 10² = 4520

45.2 × 10³ = 45200

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In a survey, 99 out of 100 people are not left-handed. what proportion of people are left-handed according to this survey?​
Mnenie [13.5K]

Answer:

1 out of 100

Step-by-step explanation:

99 out of 100 people are NOT left-handed, that means they are right handed. 100-99=1

6 0
3 years ago
Evaluate the expression x - 9, if x = 12.
anastassius [24]

Answer: 3

Step-by-step explanation: Substitute the value of the variable into the equation and simplify.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the value that makes the equation<br> 2d + 4 = 12 true.
    14·2 answers
  • Simplify. −38+(1+22)2
    9·1 answer
  • the third shipment weighed 10.25 times as much as the second shipment. if the third shipment weighed 15,622 pounds how much does
    13·1 answer
  • Simplify the expression. (5x2 - x - 7) + (2x2 + 3x + 4)
    9·1 answer
  • Simplify 3(x - 6) - 4(x 3). <br> a. -x - 30 <br> b. -x - 9 <br> c. -x - 6 <br> d. -x2 - 30
    11·2 answers
  • HELP PLEASE WILL MARK BRAINLIEST!!
    15·1 answer
  • Which values of a and b make the following equation true?  a = 11, b = 7 a = 11, b = 10 a = 28, b = 7 a = 28, b = 10
    9·2 answers
  • PLEASE HELP!!!
    13·2 answers
  • 4 pounds of jelly beans for $6. What is the unit rate?
    5·2 answers
  • Please solve this! Need it to finish my class. Giving Brainliest to whoever gets it right!<img src="https://tex.z-dn.net/?f=4%2A
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!