1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Citrus2011 [14]
3 years ago
5

Mackenzie's company reimburses her $0.75 per mile that she drives for business. If she goes on a business trip and drives a tota

l of 982 miles, how much will her reimbursement be?
Mathematics
1 answer:
lesantik [10]3 years ago
6 0

Answer:90

Step-by-step explanation:

:)

You might be interested in
What is the area? Please help
Mrrafil [7]

Answer:

75

Step-by-step explanation:

<h2>A=1/2h(a+b)</h2><h3> =10÷2=5(10+5)</h3>

=5×15

<h2> =75</h2>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use the given numbers above the table in multiplying integers and to fill in the blanks inside the box.​
Jet001 [13]

Answer:

Step-by-step explanation:

1 × 5 = 5

(- 2) × (- 3) = 6

4 × (- 6) = - 24

I hope I've helped you.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Whats 7 times 8 divided by 2 i think the answer s 6 am i right or ring please tell me
slamgirl [31]

Answer:

<h2><em><u>28</u></em></h2>

Step-by-step explanation:

<em><u>First</u></em><em><u>,</u></em>

7 times 8 = 7 × 8 = 56

<em><u>Then</u></em><em><u>,</u></em>

The product divided by 2 = 56 ÷ 2 = 28

<em><u>Hence</u></em><em><u>,</u></em>

<em><u>The</u></em><em><u> </u></em><em><u>required</u></em><em><u> </u></em><em><u>answer</u></em><em><u> </u></em><em><u>is</u></em><em><u> </u></em><em><u>28</u></em>

5 0
3 years ago
Solve for x: y=-3x+6
vazorg [7]
The answer is : x= -y/3+2
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the ratio?<br> please answer quickly!!!!!
Kazeer [188]

Answer:

3:1

Step-by-step explanation:

If you look at the sides, they all have the same factor of three, and dividing by three gets you to the smaller rectangular prism.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me with problem 5 of graphs
    5·2 answers
  • There were 12,351 visitors to a history center last year. What is this number rounded to the nearest hundred
    5·1 answer
  • I REALLY NEED HELP
    12·1 answer
  • Brainliest is waiting
    6·2 answers
  • In the xy-plane, the line x + y=k, where k is a constant, is tangent to the graph of y=x^2+3x+1. What is the value of k?
    8·1 answer
  • If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?
    10·1 answer
  • Find the length of side x in simplest radical form with a rational denominator
    6·1 answer
  • Mr. Jones is a geographical scientist. He researches the rise in the carbon dioxide level due to increasing pollution. In 2003,
    13·1 answer
  • If 10 candy cost $35. How much candy can I buy with $20
    8·1 answer
  • A coyote is walking at 2m/s and sees a rabbits and reaches a speed of 26 m/s in 6 seconds. What is the acceleration of the coyot
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!