1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivenika [448]
2 years ago
7

H I wanted to ask if that in high school math is harder than middle school?

Mathematics
2 answers:
Mariana [72]2 years ago
8 0

Answer:

Yes, it is harder.

Step-by-step explanation:

iragen [17]2 years ago
6 0

Answer: yes

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Warren picked 3/4 of a pound of strawberries. That afternoon, Warren's
Crazy boy [7]

Answer: 2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The composite shape is made up of two different rectangles and two different triangles. What is the area of the composite shape
Rus_ich [418]

Answer:

43 unit²

Step-by-step explanation:

Sorry for the bad handwriting ;-;

7 0
2 years ago
Write the missing decimal so the each pair adds to 1
oee [108]

Answer:

top one is 0.6 bottom one is 0.1

7 0
3 years ago
If you pay $35 for a drug and the selling price is $50 what is the mark-up of this drug
Daniel [21]

Answer:

15$

Step-by-step explanation:

15$

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I skipt thought the lesson pls help
Karo-lina-s [1.5K]

Answer:

I'm not sure but the last one I think is wroght

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the standard form of the equation for this circle?
    7·2 answers
  • What is the is the unit rate for $2.50 for 5 ounces
    15·2 answers
  • \/ Question below \/
    5·1 answer
  • Pls help i need help pls​
    8·2 answers
  • My teacher doesn’t really teach, so I don’t understand ANYTHING, so just need some help figuring out he answer !
    12·2 answers
  • AND THIS!! IM STUCK ON THIS
    7·1 answer
  • I need help please.
    15·2 answers
  • Simplify rewrite the expression in the from<br> PLEASE HELP
    5·1 answer
  • Help please i dont know how to do this
    9·2 answers
  • the value of y varies directly with X. Which function represents the relationship between X and Y if y equals 15/6 when x equals
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!