1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrews [41]
3 years ago
6

Find the missing value.

Mathematics
2 answers:
Lynna [10]3 years ago
8 0

Answer:

The answer is -8

Step-by-step explanation:

Hope this helped! Have a great day!

konstantin123 [22]3 years ago
3 0

Answer:

-8 .... .

-8+6=-2

neg 8 plus 6 = neg 2

You might be interested in
What did the cheesy Elvis sing about?
Nady [450]

Answer:

do you mean Elvis Presley if so he wasn't cheesy he was a great musician with great movies don't talk bad about the king of rock n roll.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression is equivalent to the given expression? 17x−32x A. x(32−17) B. 17(x−32) C. 17x(1−32) D. x(17−32)
Olegator [25]
D is correct
good luck
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
QUESTION 2
gregori [183]

Answer:

Step-by-step explanation:

ppleasepplease share the answers when got them

3 0
2 years ago
Do the ratios 2:4 and 5:10 form a proportion?<br> yes or no
Kisachek [45]

Answer:

Yes, the ratios do form a proportion.

5 0
2 years ago
I u asnwer this u are gay
Alborosie

Answer:

well I mean I already am gay well I'm really lesbian so take that!

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Nisha and Marcie Drive 20 miles from sisters to hoodoo to go skiing. The speed limit is 75 555 miles per hour. It snowed all nig
    15·1 answer
  • which statement is true about the function f(x)=-x ? a). the domain of the graph is all real numbers. b). the range of the graph
    5·1 answer
  • Robin purchased 3 1/2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • The slope of the line through the points is 2. Which statement describes how the slope relates to the height of the water in the
    11·2 answers
  • Ahmad runs 6 miles in 45 minutes. At the same rate, how many minutes would he take to run 4 miles?
    8·2 answers
  • Log1.04 (10.00/7.47)
    11·1 answer
  • Blaine's take-home pay is $2,500 each month, and he has created a monthly budget to become more aware of where his money goes. H
    15·1 answer
  • Jsjsjs I hate this school app
    14·2 answers
  • Lement3
    15·1 answer
  • 4:X is equivalent to 24:12<br> X=???
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!