3x12= 36 flowers for $78
78/36 = $2.16 per flower
Answer:
the answer is RATIONAL
Step-by-step explanation:
why u ask
becasue the number is less than 1
please mark brainiest
Assuming that you ment- (18*9)/3d where d=3 you would follow PEMDAS-
Parentheses
Exponents
Multiplication-Division (in order from right to left)
Addition-Subtraction (in order from right to left)
1. Parentheses- (18*9)=162
2. Solve your variables- 3d (3*3)=9
Giving you- 162/9
3. Solve-162/9=18
Answer:
2
Step-by-step explanation:
The answer is "The graph is incorrect. He should have shaded ro the right"
Answer:
LP = 16 units (8 + 8)
x = 4.25 units
Step-by-step explanation: