Answer:
3(x + 2)
Step-by-step explanation:

Answer:
2 1/10=
Answer: 2.1
Step-by-step explanation:
8^2 is 64 and 2^2 is 4. When you add them together you get 68.
(8+2)^2 is the same as 10^2 which is 100.
68≠100
Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:

Step-by-step explanation:
First subtract 100 and 64. To find how many didn't choose to drink chocolate milk.
100-64=36
Percentages put into fractions will be Percentage over 100.
So, the fraction will be
. Now simplify.
