1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ann [662]
3 years ago
6

Helppppp fastttttttttttttttttttt

Mathematics
1 answer:
boyakko [2]3 years ago
8 0

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

think big it is pretty easy

You might be interested in
Gabriel wants to send a parcel to Italy.
MrRissso [65]

Answer:

Step-by-step explanation:

10+20+40=70

70*0.8=7*10*0.8=56 L (We Deliver)

total area =2*(10+20)*40+2*10*20=2*30*40+400=2400+400=2800 cm^2

2800*0.02=28*100*0.02=28*2=56 L (Go Parcels)

4 0
3 years ago
Kendra bought a magazine for $3 and four paperback books for $5 each the expression 3 + 4 x 5 represents the total cost in dolla
Elodia [21]
I´m pretty sure that the terms would just be 3, 4, and 5. It depends what kind of problem it is. 
3 0
3 years ago
The cost of 3 ibs of turkey is $9.81. What is the cost per pound for the turkey?
butalik [34]
3 = $9.81

1 = $?

To find this you have to do 9.81/3.

Hope this helps and have a nice day!!
3 0
3 years ago
What steps do I take for this
Luden [163]
First, divide the shape into two figures ( a semicircle and a rectangle)
Then, find the are or the two shapes using the area formula for a semicircle (\frac{ \pi r^{2} }{2}) and the are formula for a rectangle (base x height)
Finally, add the two areas together and you have your answer

7 0
3 years ago
Eli drove 856 miles on 29.4 gallons of gas what was his gas mileage rounded to the nearest mpg?
vekshin1

Answer: 29 miles per gallon.

Reasoning: 856 miles/29.4 gallons = 29.1156462585 (rounded to the nearest mile = 29)


Hope this helped!

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • At the end of January of last year, stock A was selling at A dollars a share, and stock B was selling a B dollars a share, where
    13·1 answer
  • Paul brought $37 to the art supply store. He bought a brush a sketchbook and a paint set. The brush was 1/3 as much as the strec
    15·2 answers
  • What is the distance between points A and B? Use absolute value to explain your answer.
    14·1 answer
  • !!PLEASE ANSWER ASAP!!<br><br> is the relation a function?
    7·1 answer
  • This data gives the average number of hours different students spend on the computer each day.
    8·2 answers
  • The measure of the exterior angle of the triangle is
    11·1 answer
  • What is 758 x 8494 thank you
    14·2 answers
  • What is the length of the diagonal of the rectangle?
    14·1 answer
  • Please help!!! I will vote BRAINLIEST<br> What is the value of k?
    15·1 answer
  • Consider the equation 2b = a. Solve the equation for b.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!