1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leya [2.2K]
3 years ago
7

I hate math whats 5 + 5

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]3 years ago
5 0
10 and I love the lucky star image
You might be interested in
What is the unit rate of $5.40 for 24 cans
postnew [5]
One can is about $0.23
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
At the local bakery, Ariel bought 2 oatmeal cookies for $1.50. Mei bought 1/2 dozen oatmeal cookies for $4.50. Becky bought 8 oa
elena55 [62]

Answer: Yes. The cookies are $ .75 each. The total cost is proportional to the number of cookies purchased.

T = $.75 × c

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Mrs Boswell is ordering cookies from a bakery for her daughter’s eighth grade graduation party she uses a table to figure out ho
Alekssandra [29.7K]

Answer:

I'm pretty sure the answer is B, I hope this helps!

5 0
3 years ago
I dont need answers but does someone mind explaining what i have to do here? im stuck, thanks!​
klio [65]

Answer:

for this problem you would have to find the coordients on the graph and then once you find all the coordients you would attach the lines together which should be a triangle.

Step-by-step explanation:

If you need answer's I can pin a picture

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Base =____ Inches ^2
Inga [223]

Answer:

For only the rectangle (that I've coloured in with red) I assume it would be 9 inches squared. However, when adding on the triangles on the side, it would be 9+3+3 = 15

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The sum of two consecutive integers is 7,903. What are the integers.
    8·2 answers
  • The answer I neeed it now
    9·1 answer
  • Katie has 36 coins in her jar (nickels, dimes, and quarters) totalling $4.20. She has twice as many dimes as quarters. How many
    7·1 answer
  • How many times will the string literal "Hi" appear in the lblMsg control? Dim intCount As Integer Do While intCount > 4 lblMs
    11·1 answer
  • Find the value of a and b if root3-1/root3+1+ root3+1/root3-1=a+root3 b​
    11·1 answer
  • What are the solutions of the system y=x^2+3x-4 y=2x+2
    12·1 answer
  • Friends help me out<br><br><br>state true or false<br><br>0 is the multiplicative inverse of 0?​
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME PLEASE??
    14·1 answer
  • Help please!!
    15·1 answer
  • A car's speed is 80 2/3 miles in one hour. Going at the same speed, how far (in miles) will it travel in 2 1/4 hours?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!