1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vitek1552 [10]
2 years ago
6

Graph each function using a table of values, then identify its key characteristics.

Mathematics
1 answer:
In-s [12.5K]2 years ago
6 0
Ok Gudrunverizuensievr sorry
You might be interested in
I need to know how to find the initial value, Rate of Charge, and The equation
MrRa [10]
Use a porportion to help better and speed up the process

7 0
2 years ago
Select the correct product. (x 2 + 6x + 9)(3x - 1)
Lorico [155]
I got answer choice A for this one.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many times as bigger is it? Picture shown above
Mademuasel [1]

2 * 10^2

Divide the first numbers, which are 6 and 3, to get 2. Then, subtract the powers of the exponents, which are 5 and 3, to get 2.

6 0
3 years ago
PPPPPPPLLLLLLEEEEEEEEAAAAAAASSSSSSEEEEE HHHHHUUUUURRRRRRYYYYY
Roman55 [17]

Answer:x=-4 and x=4

Step-by-step explanation:

Took the assignment on edg 2020

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
your class is having a car wash for a fundraiser. it costs $27.95 for supplies. your class charges $5 per car. write an expressi
GenaCL600 [577]
Equation y = 5x - 27.95
Plug in 34 for x
5(34) - 27.95
170 - 27.95 = $142.05
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4. Jose and Camden both worked hard over the summer. Together, they earned a total of $310. Jose earned $40 more than Camden. Ho
    9·1 answer
  • Consider the equation 3p – 7 + p = 13. What is the resulting equation after the first step in the solution?
    13·2 answers
  • Please help!
    14·2 answers
  • At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237
    8·1 answer
  • What property of equality is 15v-55=-10
    6·1 answer
  • If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
    13·2 answers
  • Which property is represented ? <br> 0+45=45 what represents the property
    13·2 answers
  • Simplify :<br>(a+b)²<br>Thanks ​
    13·2 answers
  • Write a real-world situation for the inequality below. <br> 8 - 2x ≤ 5
    12·1 answer
  • Pls help, urgent!!!!! Will try to give brainliest
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!