1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
To find x, divide 13.1 by 150 to get <span>0.08733333333.</span>
Answer:
Zeros would be x= 0, -2
Step-by-step explanation:
hope this helps :)
Answer:
The answer is Perpendicular
Answer:
Since every 30 days he wil have both lessons on the same day , and he already had both lessons on the last day of the previous month, that means that the day 30 the current month he wil have both lessons on the same day (It may be the last day if the month has 30 days or it may not be the last day if the month has 31 days)
Step-by-step explanation:
Lets find the least common factor of 5 and 6
Multiples of 5
5 10 15 20 35 30 35 40......
Multiples of 6
6 12 18 24 30 36
LCF of 5 and 6 = 30
Every 30 days he wil have both lessons on the same day