35x100 hours = $3500+$65= $3565 for 100 hours of work and materials.
1.2 pounds is the weight of 40 biscuits and the cost is $2.70.
Answer:
If, a = 2 and b = 3
<h3>Jada</h3><h3>

</h3>
It's not equivalent.
<h3>Diego</h3><h3>

</h3>
It's equivalent.
The correct equation is 4a + 9b.
Hilda bought 15.11 lb of pork.
Step-by-step explanation:
Cost of Beef that Hilda bought = 4 17/20 = 4.85 lb
Cost of the total meat she bought = 19 24/25 = 19.96 lb.
To find the number of pounds of pork she bought, subtract.
Number of pounds of pork she bought = 19.96 - 4.85 = 15.11 lb.