1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irga5000 [103]
3 years ago
13

Worth 10 points please help me ASAP!

Mathematics
1 answer:
Y_Kistochka [10]3 years ago
6 0

Answer:

(-1,-1)

Step-by-step explanation:

If you multiply the x and y points of A, (-3,-3), by 1/3 then you find: (-1,-1).

You might be interested in
What is 2.95 expressed as a fraction?
Kaylis [27]
B or c because its lower than the denominator
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Drag each line to the correct location on the image. Not all lines will be used.
Leona [35]
I will help if you post a picture or something
8 0
1 year ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME QUICKKK, FIRST CORRECT PERSON GETS BRAINLIEST​
Alecsey [184]

Answer:

c and d

Step-by-step explanation:

they both have a percent increase >50

6 0
2 years ago
A 5-pound bag of flour costs $9.60. What is the price per ounce?
Fofino [41]

Answer:

A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the perimeter of the figure?
Fudgin [204]

Answer: C. 16.9

Step-by-step explanation: To find the perimeter you have to add all the sides of the figure.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • miles has 25 coins In his pocket. Some are Nichols and some are dimes. He has a total of $1.65 how many of each type of coin doe
    9·1 answer
  • If 40% of a number is 56 what was the original number
    9·1 answer
  • Different varieties of field daisies have numbers of petals that follow a Fibonacci sequence. Three varieties have 13, 21, and 3
    8·2 answers
  • How to make a math question out of 14-7
    13·1 answer
  • Booker owns 85 video games he has three shelves to put the games on each shelf can hold 40 video games. How many video games doe
    5·1 answer
  • An animal shelter spends $2.00 per day to care for each cat and $7.00 per day to care for each dog. Brooklyn noticed that the sh
    13·1 answer
  • What is the measure of A?
    15·2 answers
  • I nEED HELP PLEASE!! ILL GIVE BRAINLIEST!!!!
    8·1 answer
  • Una pelota sale disparada desde el nivel del suelo, con una velocidad de 40 m/s y un ángulo de elevación de 50°. a) Calcule la a
    15·1 answer
  • Is (1,8) a solution to this system of equations?<br> 19x+3y=2<br> 3x+y=11
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!