1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tangare [24]
3 years ago
10

La longitud de una varilla es de 12 pulgadas y la de otra varilla es de

Mathematics
1 answer:
gulaghasi [49]3 years ago
6 0

Answer:

Hi how are you doing today Jasmine

You might be interested in
A rectangular rug is 1.8m long 0.7 wide, all measurement are given to 1 decimal place
Nikolay [14]
Answer:

Explanation:

A. The minimum possible length of the rug is 1.

B. The maximum area of the rug is 2m^2
3 0
3 years ago
What is the value of the discriminant for the quadratic equation –3 = –x^2 + 2x?
ANTONII [103]
A. -8 Because there’s a negative in -4ac
5 0
3 years ago
There were 47 bales of hay in the barn. Mike stacked more bales in the barn today. There are now 78 of hay in the barn. How many
ICE Princess25 [194]

Answer:

31

Step-by-step explanation:

78 - 47 is 31 bales of hay

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the zeroz of f ? HELPP‼️‼️‼️‼️
velikii [3]

Answer:

HEYY OK SO THE ANSWER IS D

Step-by-step explanation:

1/3 AND 3/2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help, will give brainliest
VladimirAG [237]

Answer:

10.0

Step-by-step explanation:

4.0+8.0=12.0-2.0=10.0

5 0
3 years ago
Other questions:
  • How do I draw a model for 63 divided 6
    5·1 answer
  • You want to build a fence around a square garden that covers 506.25 ft^2. How many feet of fence will you need to complete the j
    15·1 answer
  • I) <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=3%20%5Csqrt%7B3%7D%20%20%5Ctimes%20%20%5Csqrt%7B3%7D%20" id="TexFormula1" title="3 \sqr
    7·2 answers
  • In a pen with rabbits and chickens someone counted 25 heads and 80 legs a rabbit has four legs and each chicken has 2 legs, how
    6·2 answers
  • A certain smart phone family plan cost $55 per month plus additional usage cost if X is the number cell phone minutes used above
    15·1 answer
  • Help with math algebra question in the picture
    8·1 answer
  • -4t=15=-1 what is t
    5·1 answer
  • Jay is copying an angle. His work so far is shown below. Explain the importance of his next step, which is placing the point of
    7·1 answer
  • Bridget, Jim and Krutika share some sweets in the ratio 4:5:1. Bridget gets 39 more sweets than Krutika. How many sweets does Ji
    15·1 answer
  • A grocery store sells a bag of 5 avocados for $4. What is the unit cost of each avocado?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!