1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nlexa [21]
3 years ago
14

I NEED HELP

Mathematics
1 answer:
jeka943 years ago
4 0
B has more because 10/5 is 2 and 8/12 is less
You might be interested in
Which decimal number and fraction are equivalent?
skelet666 [1.2K]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

If you convert 0.35 is equal to 7/20

5 0
2 years ago
Quintin set a goal to do 15 push-ups each day. By how much would he exceed his goal if he did 17 push-ups in a day?
igor_vitrenko [27]

17-15 =2

 he would exceed by 2 a day


8 0
3 years ago
Kiesha spent 120 minutes completing her homework last night. of those minutes, 1/6 were spent on spanish. how many minutes did k
Maslowich
Your Answer Is...

20 minutes.

Glad I Could Help, And Good Luck!
3 0
3 years ago
(50 POINTS AND BRAINLIEST FOR BEST)
morpeh [17]

Answer:

RI - 79%

Ohio - 75.5%

Colorado 2.86%

plz brainly me :) !

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The weight of an adult blue whale is 9 × 104 kilograms; the weight of an elephant is 3 × 103 kilograms. How many times heavier i
kozerog [31]
To determine how many times one variable to another variable, we get the ratio of both by dividing the values. For this case, we divide the weight of whale and the weight of the elephant.

9 × 10^4 kilograms / <span>3 × 10^3 kilograms = 30 <------ OPTION 1</span>
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Assume that the Poisson distribution applies and that the mean number of hurricanes in a certain area is 5.8 per year. a. Find t
    15·1 answer
  • Franklin picked 342 potatoes out of his garden this season and will store them in 6 baskets.
    9·1 answer
  • A recipe uses 3 cups of flour and 2 cups of sugar write the ratio as a fraction
    5·2 answers
  • 23. Stacie is a resident at the medical facility where you work. You are asked to chart the amount of solid food that she consum
    14·1 answer
  • 4. The scale factor on a house blueprint is 1 inch = 25
    8·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate
    7·2 answers
  • A professional model maker is building a giant scale model of a house fly to be used in a science fiction film. An actual fly is
    12·1 answer
  • 13 ➗ 16 equals what? please show me in long divison
    12·1 answer
  • For a rollerblading party there are 50 tickets available. Jason buys 6 tickets and Heather buys three times as many as Jason bou
    10·1 answer
  • 4) Chelsea has homework in six subjects.<br> She is deciding what order to complete<br> them in
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!