Skdiogoffofiidjfjfdhdhxididi
Answer:
Red grapes.
Step-by-step explanation:
If you find how much one bag of each grape cost which is:
$13.00 ÷ 5 = 2.60 (1 bag of red grapes)
$5.08 ÷ 2 = $2.54 (1 bag of green grapes)
See the price and you'll know it is red grapes.
Answer:
8
Step-by-step explanation:
It's clear that the ratio of the weight and cost is 1:2.
So when you increase the factor by 4 , the cost increases by 8.
That's all I can say, and I'm sure my answer is correct.
Answer:
112 is the answer
Step-by-step explanation:
to find the value of x, you need to add both the numbers 34 and 78 to find x.
Answer:
1/16
Step-by-step explanation: