All you have to do is multiply both
Answer:
Step-by-step explanation:
1. 30
2. 23
3. 8
4.52
5.144
6.40
7. 210
8. 144
9. 135
10. 105
11. 2(207)
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
A differential equation is one that contains the derivative of a function. For example f(x) + 3 = 4f'(x) - 2. Usually you will be given one of the functions and initial conditions if you have to solve.
Answer:
greater than
Step-by-step explanation:
7/8 is greater than 4/8