1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Studentka2010 [4]
2 years ago
14

Mathematical Literacy Assignment no 2021​

Mathematics
1 answer:
makkiz [27]2 years ago
8 0
What’s the question ??
You might be interested in
Which one is it? Please help
nevsk [136]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

I just did it and got it right

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you find the value of X? Isosceles and Equilateral Traingle
Svetradugi [14.3K]
Did they give values for the letters??
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Pam says that the temperature of liquid drops more in the first three minutes of cooling then it does between time nine minutes
liberstina [14]

Answer:

Pam is correct!

Step-by-step explanation:

Pam is correct it would be between nine minutes and 12!

5 0
3 years ago
At a concert, 20% of the audience members were teenagers. if the number of teenagers at a concert was 360, what was the total nu
Harlamova29_29 [7]

Answer:

The total number of audience members is 1800.

Step-by-step explanation:

In order to find this, we need to divide the number of teenagers by the percentage share.

360/.2 = 1800

7 0
3 years ago
The box plot shows ages of randomly sampled attendees at two different movies. Check all statements that apply to Movie A.
deff fn [24]

Answer:

B)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The product of twice a number and two is the same as the difference of three times the number and 1/2. find the number.
    5·1 answer
  • Am I getting it right?
    11·2 answers
  • The functions f(x) and g(x) are shown below:
    10·2 answers
  • Answer part A and part B and explain how you got your answers please ❤️
    13·1 answer
  • What Is The Surface Area of the pyramid?
    13·1 answer
  • How to write 1,010,101.101 in expanded form
    10·1 answer
  • A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
    6·2 answers
  • Which relation is a function?
    12·1 answer
  • Work out <br> 5/25+2/50+7/100
    9·1 answer
  • Katherine is landscaping her home with juniper trees and pansies. She wants to arrange 15 pansies around each of 8 trees. Each t
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!