1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yarga [219]
3 years ago
7

Help due soon will give brainliest

Mathematics
1 answer:
Elza [17]3 years ago
5 0

Here is the answer! Hope it helps! (C.)

You might be interested in
Is six pen cost $2.10 what is the unit price of the pen?
Studentka2010 [4]

Answer:

3.20

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is this problem?<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%284.6%20%5Ctimes%2010%20%7B%7D%5E%7B3%7D%20%29%20%2B%20%288.72%20%5C
podryga [215]
The answer would be 13,320
8 0
3 years ago
Mr. Jones sells apples at the farmers’ market. In a container, he has 4 different types of apples. The probability of randomly s
Elden [556K]

Answer:

This question cannot be answered with the information given

Step-by-step explanation:

You did not include the possibilities of each apple being selected.

I will follow this question and answer it when there's more details.

7 0
3 years ago
At the building site there are 16 pallets with sacks of cement the total weight of all the pallets and cement is 4856 pounds eac
inysia [295]
The first thing we must do for this case is to define a variable.
 We have then:
 x: weight of each pallet with cement
 We then have the following equation:
 16x = 4856
 Clearing x we have:
 x = (4856) / (16)
 x = 303.5 punds
 Answer:
 
each pallet with cement weigh:
 
x = 303.5 punds
6 0
3 years ago
This is due in 30 minutes please help!!!
horrorfan [7]
The answer to this question is -154
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • You are selling lemonade for $1.50 a bag of caramel corn is three dollars a hotdog is $2.50 at affair right and simplify and exp
    11·1 answer
  • What is the solution the system 8y=-40? ( , )
    12·1 answer
  • Hi can anyone pls help me in dis math problem!!!!! I will mark u as brainliest
    11·1 answer
  • Find the perimeter and the area of a rectangle that has a length of 7 feet and a width of 4 feet?
    6·2 answers
  • Round your answer to two decimal places.
    14·1 answer
  • Guys help me I really need your help​
    6·1 answer
  • Pick The Biggest Answer? 0.046 0.059 0.01 0.098
    15·1 answer
  • What is the value of x?
    11·1 answer
  • Plz help this is for a grade‼️ the ratio of males to females in the middle school is 6:8. If there are 126 make students,how man
    13·1 answer
  • Suppose CM and DM intersect AB as shownAlison states &lt; AMC + &lt; CMD+ &lt; DMB = &lt; AMB which of the following justifies A
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!