S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
Answer:
1 1/2
Step-by-step explanation:
<span>120 degs --> 1/3 of the circumference :) hope i helped!</span>
Answer:
8 men.
Step-by-step explanation:
12÷3=4.
4 women, 8 men.
8-4=4.