1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viva [34]
2 years ago
6

Last question. Please help. I need to get this question right or I will fail if I get it wrong. I am confused. Help

Mathematics
2 answers:
Vladimir [108]2 years ago
8 0
The answer is 10
Hope this helps have a nice day ;)
Andru [333]2 years ago
6 0
The right answer is 10
You might be interested in
Scotty had $2 on his meal card at college.He knew that he could overspend and pay the bill at a later times.He bought a candy ba
Paul [167]
2.00 - 1.50 = 0.50
0.50 - 1.75 = -1.25
Solution: he owns $1.25
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
The weight of an object on a particular scale is 145.2 lbs. The measured weight may vary from the actual weight by at most 0.3 l
joja [24]

1. Know what you're looking for:

The range is the difference between the lowest and highest values.

Your weight is 145.2 and can vary from the actual weight by maximum 0.3 lbs less or maximum 0.3 lbs more.


2. Calculate your lowest and highest values :


Lowest : 145.2 - 0.3 = 144.9 lbs

Highest : 145.2 + 0.3 = 145.5 lbs


3. Calculate the range of actual weights of the object :


145.5 - 144.9 = 0.6 lbs


--> The answer is: <u>The range of actual weights of the object is 0.6 lbs.</u>


There you go! I really hope this helped, if there's anything just let me know! :)

4 0
3 years ago
What is x + x in the mathematics
Assoli18 [71]

Answer:

X+x =2x

Step-by-step explanation:

I think this ans may help you

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Stan is making a trail mix that has a combination of peanuts and raisins. The mix is three parts peanuts and one part raisins.Ho
polet [3.4K]
4 cups. 3+1=4 raisins are 1/4 and 1/4 of 16 is 4
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I cancel my subscription?
soldi70 [24.7K]

Answer: you unsubscribe from it

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Graph x+5y=4 solve for x and y.
    12·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • Loni has read 25% of a book if she has been reading for 5 hours, how many more hours will it take her to complete the book
    10·2 answers
  • 1 1/3 + 1/2 + 1 + 3/4
    6·1 answer
  • What is the product of −2 1/4 and −4 1/2?
    8·1 answer
  • During one month, a rental agency rented a total of 155 cars, trucks, and vans. Nine times as many cars were rented as vans, and
    14·1 answer
  • Help i need Help im struggling ​
    14·1 answer
  • Where would someone need to know about points or lines in the real world?
    15·1 answer
  • The following is a model showing the solution to an equation. x - 34 = 13 x - 34 + 34 = 13 + 34 x = 47 What property of equality
    10·1 answer
  • BRAINLIEST!!! 20 POINTS
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!