1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler79 [48]
3 years ago
9

PLZ HELP!! 3x+2x= FREE POINT FRIDAY!!

Mathematics
2 answers:
Liono4ka [1.6K]3 years ago
7 0

Answer: THANK YOU SO MUCH =5x

Step-by-step explanation:

taurus [48]3 years ago
4 0

Answer:

5x?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 94.85 to the nearest tenth
allsm [11]

Answer:

94.90

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Anthony rolled a six-sided die 138 times. Predict how many times you expect the die to have rolled on a 6?
Crazy boy [7]

Answer:

It can be 23 or 823

Step-by-step explanation:

Depends because if you divide 138 and 6 you'll get 23.

If you multiply 138 times 6 you'll get 823  

6 0
3 years ago
Two cities on a map were 2 1/4 in. apart. The cities are actually 56.25 miles apart. Write the scale as a COMMON RATIO/FRACTION
arsen [322]
25 mile scale

25 miles/1 inch
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE ANSWER 54 POINTS!
Gnom [1K]
I believe the total dimensions will be 1135.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
At Super Grocery, potatoes cost $2.85 for 5 pounds. At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of
Mashcka [7]

Answer:

$1.66 per pound of potatoes.

Step-by-step explanation:

I think you can just ignore the part at the beginning, this is probably a multi-part question.

unit price is just amount/cost so all you need to do is substitute that.

7/4.20 = 1.66$ per Pound

Good luck with your schoolwork/homework!

-----------------------------------------------------------------

Sorry in advance for bad explanations or wrong answers.

4 0
4 years ago
Other questions:
  • A boat crew rowed 10.5 miles downstream, with the current, in 1.5 hours. the return trip upstream , against the current , covere
    10·1 answer
  • Quadrilateral has angles 45 degrees, 150 degrees, 65 degrees, and N degrees
    13·1 answer
  • Define a variable and write an expression for the phrase. 4 minus a number
    14·2 answers
  • ***PLEASE HELP***(ᗒᗣᗕ)՞
    10·1 answer
  • -14-(-14) find the difference
    14·2 answers
  • What is the answer?
    7·1 answer
  • Please help me asap if u can.
    8·2 answers
  • The space shuttle travels at about 28,000 km per hour. Using that information, estimate how many hours it will take the shuttle
    11·1 answer
  • Mara has a can of paint with 3
    5·2 answers
  • Pls write down your reaction to the algebraic magic trick note I already did it I just need your reaction and pls no links also
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!