Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
If you would like to simplify <span>4 + (-3) - 2 * (-6), you can do this using the following steps:
</span><span>4 + (-3) - 2 * (-6) = 4 - 3 + 2 * 6 = 1 + 12 = 13
</span>
The correct result would be 13.
Answer: 7 is 3216.99cm²
7 part b is 24.31 rounded the answer is 24.