The variable m should equal -5
It's 4 and u should know that by now.
3 feet= 1 yard
16*3= 48 feet.
47.52/48= 0.99
It will cost Brian $0.99 per foot.
Find the unit rate.
49.50/50= 0.99
No, it wouldn't. It would be the <em>same price
0.99=0.99 It doesn't matter which one Brian chose. </em>
I hope this helps!
~kaikers
Answer:
Step-by-step explanation:
-1
Answer: D 2/3
Step-by-step explanation: