1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vika [28.1K]
3 years ago
11

Plz help me well mark brainliest if correct!!...

Mathematics
2 answers:
Free_Kalibri [48]3 years ago
8 0

Answer: it would be D two of the fourth graders own two pets

Step-by-step explanation: if you look at the graph it is showing how many people own how many pets then look for the one with for and however many stars are there which is two people who own four pets

Hope this helps :)

Annette [7]3 years ago
7 0

Answer:

The answer will be D

Have a great day :)

You might be interested in
Your current job offers a pension that is calculated by multiplying the
kirza4 [7]
$266,260 would be by adding all three year salaries together . Now let’s divide that number by 3 to get an average 88753.33 now timed by 1.26% =$1118.29
The answer is $1118.29
3 0
3 years ago
A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
Burka [1]

Answer:

each cup would cost $0.52

Step-by-step explanation:

there are 16 cups in 1 gallon so you multiply that by two. Then you have 32 so you divide 16.64 by 32 and you end up with 0.52.   hope this helped :))

Tell me I got this wrong

3 0
2 years ago
_384<br> What is the square root of 384
sp2606 [1]

Answer:

19.5959179423

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the slope for this??
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

slope: \frac{13}{4}

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which pair of triangles is similar?
irina [24]
I believe the answer is the fourth option....because 13 × 3 is 39 5 × 3 is 15 and 12 × 3 is 36
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 40=9x-5. <br>X=<br><br>liner equation
    10·2 answers
  • Find the value of X
    7·1 answer
  • Tell whether 24 is a factor or multiple
    11·1 answer
  • Anthony Tedesco sold his used mountain bike and accessories for $203. If he received 6
    12·1 answer
  • 5/6, 1/4, and 2/3 yard. Needs 1 yd of cable
    5·1 answer
  • What are the roots of the polynomial equation?<br><br> x2+x−72=0
    9·1 answer
  • 1/5x + 24 = 50<br> what does x equal?
    11·2 answers
  • Can someone help me on this
    14·1 answer
  • Select the statement that describes this expression: 5 x (3 + 4) − 4. (2 points)
    8·1 answer
  • Please help with this/
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!