1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ray Of Light [21]
2 years ago
15

Stacy invested $3400 at 18%

Mathematics
2 answers:
nata0808 [166]2 years ago
8 0

Answer:

So?

Step-by-step explanation:

ozzi2 years ago
8 0
The answer is 18888 yw
You might be interested in
What is the solution to the system of linear equations?
tresset_1 [31]
The solution is point ( 0, 2)
4 0
3 years ago
What is the product (3a2 b4) (- 8b3)
Anvisha [2.4K]

Answer:

-24 a^2 b^7

Step-by-step explanation:

Simplify the following:

-8×3 a^2 b^4 b^3

Hint: | Combine products of like terms.

3 a^2 b^4 (-8) b^3 = 3 a^2 b^(4 + 3) (-8):

-8×3 a^2 b^(4 + 3)

Hint: | Evaluate 4 + 3.

4 + 3 = 7:

-8×3 a^2 b^7

Hint: | Multiply 3 and -8 together.

3 (-8) = -24:

Answer: -24 a^2 b^7

6 0
2 years ago
Please round 0.02623 to the nearest hundred.<br> ||||<br> Thank you guys! please answer soon!
ElenaW [278]

Answer:

0.03

Step-by-step explanation:

6 is greater then 5, so you add 1 to 2 making 0.03

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Soccer balls cost $24 each at Sports Emporium. Coach Neville can spend at the most $120 on equipment for the soccer team. Let b
MrRissso [65]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

24b≤120

3 0
2 years ago
Help please.<br><br><br><br> Thank you.
Tom [10]

Answer:

A,D,C would be your answers

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the unit price.<br> ​$3.06 for 17 bananas
    6·1 answer
  • Madeleine wants to paint her living room and dining room taupe. the total area to be painted is 825 ft2. each gallon covers 75 s
    14·1 answer
  • Hello! Please help I will rate five stars and say thank you
    7·2 answers
  • Use the Counting Principle to find the probability. <br><br> rolling a 5 on each of 2 number cubes
    14·2 answers
  • Collete mapped her vegetable garden on the graph below. Each unit represents 1 foot. Collete plants an 8-foot row of lettuce in
    10·1 answer
  • Please help me the marks for the semester is tomorow
    10·1 answer
  • Can you please answer my math question, number two please
    8·1 answer
  • Two planes leave Berlin. One plane flies 939 km to London. The other plane flies to 882 km to Paris. The angle
    9·1 answer
  • Help im suck at math pleasee<br> 1. simplify 2.9+0.3-12-6<br> 2. simplify 2.9-5.3-4n+6
    14·1 answer
  • 2,5,8,...<br> Find the 41st term.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!