1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
frosja888 [35]
3 years ago
11

PLEASE HELP!! answer the question in the photo

Mathematics
1 answer:
Ivan3 years ago
3 0
The answer will either be E or 38
You might be interested in
I’m confused on questions c-f
Nadya [2.5K]
I gotchu !! just give me a moment to write it out
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Choose the correct simplification of the expression −3x2(5x − 4x2 − 6).
Bess [88]
Answer B.
- 3 {x}^{2} (5x - 4 {x}^{2} - 6) \\  =  - 15 {x}^{3}  + 12 {x}^{4}  + 18 {x}^{2}  \\  = 12 {x}^{4}  - 15 {x}^{3}  + 18 {x}^{2}
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
H=k/j, for k hellllllllllllllppppppppppp
ss7ja [257]
I'm only answering because the app told me i need to help someone before I can ask another question, but I can't help because I don't know what to help you with so
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation<br> cb – 20 = –10 for b.
Ymorist [56]
ANSWER: B = 10/C
You have to isolate the variable by dividing each side by factors that don’t contain the variable
3 0
2 years ago
PLEASE HELP!!!
Vinvika [58]
He started off with 99$
if u take the reciprocal of each fraction
22(3/2) = 33
then 33(3/1) = 99
as a check 99(2/3) is 66 and 66(1/3) = 22 which is what he is left with
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need help with these
    11·1 answer
  • How do I take the square root of
    7·1 answer
  • (02.02 HC)
    15·1 answer
  • Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 p
    15·2 answers
  • In a quadratic equation: Solve -2x^2+18=7x &amp; Solve x^2+5x+6
    15·1 answer
  • Write a two step equation involving division and addition that has a solution of x= -25
    8·1 answer
  • I don’t understand what I need to do in this problem or how to get the answers
    15·1 answer
  • Alfonso solved a division problem by drawing an area model . a. Look at the area model . What division problem did Alfonso solve
    6·1 answer
  • Samuel orders four DVDs from an online music store. Each DVD costs $9.12. He has a 25% discount code, and sales tax is 6.5%. Rou
    7·2 answers
  • TRULY IN NEED OF HELP PLEASEE
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!