Answer:

Step-by-step explanation:
This is a subtraction between polynomials, since both functions are polynomials, hence, to solve the problem with need to perform the subtraction, by coefficients.

By performing the subtraction, we have:

The answer is g = 21
just multiply the fraction.
3 × 7 is 21.
Answer:
$1.00 per bagel
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1
Answer:
D: its 18
Step-by-step explanation:
I yeeted it into a calculator
Answer:
bbbbbbbbbbbbbbbb
im a math god
Step-by-step explanation: