Answer:
6 for $1.26 is better
Step-by-step explanation:
$1.26/6 = $0.21 per can
$1.98/9 = $0.22 per can
Answer:
l = A/w
Step-by-step explanation:
Let 'A' equal area. If the formula for the area of a rectangle is A = lw, you need to get 'h' alone. Divide 'h' by 'l' and by V to get the answer, l = A/w.
It’s the last one (10,800)
Answer:
yes
Step-by-step explanation:
Answer:
the simplified expression is: 6y-7x
Step-by-step explanation:
-y+7y= 6y
-7x
= 6y-7x