1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Goryan [66]
3 years ago
8

Solve for w. Round your answer to the nearest hundredth. Your answer will be of the form ##.##

Mathematics
1 answer:
stiv31 [10]3 years ago
8 0

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:

because of a formula i forgot what called w^2 is 9x21=189

sqrt of 189 is 13.75

You might be interested in
Budget
Leno4ka [110]
My guess would be A ! Hope this helps
5 0
3 years ago
Plz help<br> Thank you!<br> If you can
aleksklad [387]

Answer: 140

Step-by-step explanation: It doesn't change because they arethe same proportional angle.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Correct answers only please!
bezimeni [28]

Answer:

59%

Step-by-step explanation:

all work shown and pictured

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the inequality 8(x + 1) &gt; 7(x + 2).
elixir [45]
8X + 8 > 7x + 14

subtract 7x and 8 from both sides

x > 6
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these CAN be a probability of an event. CHOOSE ALL THAT APPLY!*
Kitty [74]

Answer:

0, 0.99 and 0.348483 ( options 5, 4 & 1 )

Step-by-step explanation:

Probability of an event is between 0 & 1, including 0 & 1.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the surface area of the box 12in ,4in and 3in
    6·1 answer
  • A car travels 90 miles in 1.5 hours. at this rate, how many miles can it travel in 4 hours?
    10·1 answer
  • write an equation to represent the relationship "a number decreased by negative 7 is the same thing as 48
    11·2 answers
  • Is an angle that is greater than 90 degrees is acute True or False
    11·2 answers
  • The revenue​ (in millions of​ dollars) from the sale of x units at a home supply outlet is given by ​R(x)equals=0.210.21x. The p
    12·1 answer
  • An African elephant weighed 209 lbs when it was born. Baby elephants gain an average of 38 lbs per week.
    15·1 answer
  • Answer these questions if ur smart
    9·2 answers
  • In Death valley, Cailfornia, the elevation is 15ft below sea level. In nearby San Diego , The average elevation is 50ft above se
    5·2 answers
  • Solve the proportion​
    12·1 answer
  • 8 cupcakes cost $32. What is the unit cost per cupcake?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!