1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrej [43]
2 years ago
14

What percent of 32 is 10

Mathematics
2 answers:
Vinvika [58]2 years ago
8 0

Answer:

31.25%

Step-by-step explanation:

We can write this as a fraction:

10/32

Now you divide it to get a decimal:

10 ÷ 32 = 0.3125

0.3125 = 31.25%

Hope this helps!

Dennis_Churaev [7]2 years ago
7 0

Answer:

31.25

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I will give you brainliest
vovangra [49]

I believe the answer should be graph J

6 0
3 years ago
Quentin buys a model car every year. The first time he bought a model car, in Year 0, it cost $19.40. He notices the price is ge
vitfil [10]

Answer: the graph increases from left to right, since the price goes up. If you were to actually graph this, the years would be on the bottom and the price would be on the left side, so since the price is going up, so is the graph. :)


6 0
3 years ago
Help me guys. plz no Decimal please. Thank you!
Scrat [10]

Answer: 1,145,375cm^3

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Can someone answer all of these???please
avanturin [10]
I will try to answer the most I can, but I also have some homework to finish before tomorrriw.
7 0
3 years ago
What is the opposite of -6<6
Anettt [7]
One is a negative which means it’s less than 6 since it’s below zero
7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the area of the largest rectangle with lower base on the x-axis and upper vertices on the curve y = 27 − x^2? show your
    12·1 answer
  • Jacob is tiling his square walk with square tiles. He is able to fit 5 tiles up and 5 tiles across. If each tile has a length of
    9·1 answer
  • An elephant eats about 2,500 pounds of food in 10 days. About how much food does an elephant eat in 1,000 days.
    6·1 answer
  • Question 40 and it about adding and subtracting polynomials
    14·1 answer
  • How to solve [3(4.12) - 2(3.4)]+9
    9·1 answer
  • PLS HELP ME W QUESTIONS 9 AND 10
    8·2 answers
  • Write the following phrase as a mathematical expression the product of the rate, r, and 9
    14·2 answers
  • What is the area of the following circle?
    15·1 answer
  • You can buy 5 oranges for $2.50. What is the unit rate for 1 orange? How much would 8 oranges cost?
    10·1 answer
  • If the length and the width of the plane section are 3/2in and 3/2 in what is the area of the plane section.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!