1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lubasha [3.4K]
3 years ago
8

Helllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllp

Mathematics
1 answer:
elena-s [515]3 years ago
3 0
Sorry man I’m not good at math or school in general
You might be interested in
What is divide 6/13 by 6/12
Brut [27]
I believe it is 12/13
5 0
3 years ago
Help Me On These Please
RoseWind [281]
#1 is true. The term they have in common is y with an invisible coefficient in-front of the second y term

#2 has zero like terms. 15 has no variable, and the other terms have different variables.

#3 has two like terms, that’s 9 and 8 which add to equal 17. The answer is 3x + 17 aka D.

#4 has two like terms, the numbers with the variable ‘n’. 4n + 7n = 11n. Your answer is 11n + 12 aka D
7 0
3 years ago
Please help me if you can thank you. For question A the answer is 5000 brochures. My question is how did they get that answer?
Sophie [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

Company A's equation is 900+0.50x5,000

Company B's equation is 1,500+0.38x5,000

Both equal 3,400 and have to be multiplied by 5,000

8 0
2 years ago
How much money would you have if you earned 250 an hour every day?<br><br> (Easy Points)
dalvyx [7]

Answer:

I would have 360000.

Step-by-step explanation:

250 (the amount of money I earned) x 60(as in 60 mins in a hour) and 24(as in 24 hours a day) equals 360000 total.

4 0
1 year ago
R(x) = (500 + ax) (50 - bx)
o-na [289]

Answer:

x

=

−

500

b

−

50

a

+

R

±

√

250000

b

2

+

2500

a

2

−

100

a

R

+

1000

b

R

+

R

2

+

50000

a

b

2

a

b

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Precalc.
    11·1 answer
  • True of false:There is always one solution of a system of linear equations.
    8·1 answer
  • What rights are specifically protected under the ninth amendment
    6·2 answers
  • a contractor was hired to remodel a kitchen. she can complete 3/8 of the kitchen remodeling project in one day. how much of the
    8·2 answers
  • Choose ALL of the fractions below which are equivalent (equal in value) to 40/60
    14·1 answer
  • A _____ angle has the same measure as its arc.​
    9·1 answer
  • Determine which is the better buy. 3 pounds of pellets for ​$4.95 or 5 pounds of pellets for ​$7.50 The unit price for 3 pounds
    10·1 answer
  • What is value of X? 14=3 + 2x​
    11·1 answer
  • How am I suppose to do this?
    14·2 answers
  • What are the coordinates of the x- intercept for the graph shown below?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!