1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kakasveta [241]
3 years ago
15

Valerie saves 70% of the money she earns from gardening. How much will she save from a job that

Mathematics
1 answer:
Finger [1]3 years ago
5 0
.70x $56= $39.2 hope this helps
You might be interested in
On Friday, Calvin ate a dinner of one serving of turkey, one cup of brown rice, a cup of milk, a large carrot, and a large banan
Black_prince [1.1K]

Answer:

20.5g in protein

427.55mg in sodium

Step-by-step explanation:

Add the amount or proteins he ate first for all the food he ate, and then the sodium for the food and there is your answer.

6 0
3 years ago
Help me please I need good grades for a phone!!!<br> &lt;3
irga5000 [103]

Answer:

Can you show the full problem so that I can help

8 0
3 years ago
What is the slope of the line that passes through (2,5) and (3,6).
earnstyle [38]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

hope this help:) I use slop formula

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A circle has an area of 40 square meters. Which answer is closest to the measure of its diameter?
fomenos
D. 7.1
A circle has an area of 40 square meters. Which answer is closest to the measure of its diameter?
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the perimeter
Slav-nsk [51]

Solution:

Perimeter is the sum of the figure's sides.

<u>Note that:</u>

  • 10 + 10 + 4 + 10 + 4 + 10 + 10 + 30 = Perimeter of figure

<u>Simplify the expression:</u>

  • 5(10) + 2(4) + 30 = Perimeter of figure
  • => 50 + 8 + 30 = Perimeter of figure
  • => 88 cm = Perimeter of figure

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do i do this and what is it called?​
    12·2 answers
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • okay so it says put the ratios in simplest form but do i treat it like a fraction and make it a mixed number like i did??
    9·2 answers
  • Help please last question!!!
    14·1 answer
  • I need help with 34 it’s exponents
    10·2 answers
  • Solve for y <br><br><br><br><br><br> Just ignore this - hhjjjxmznfncnf f cucbc
    14·1 answer
  • 2% of what number is 1
    5·1 answer
  • PLEASE HELP RIGHT NOW!!!!!!!!!
    14·1 answer
  • A rectangular farm has an area of 5/8 square miles. If its length is 1/9 miles, what is its width?
    15·1 answer
  • 14. a) Calculate 27 + (42 ÷ 7 + 3) ÷ 3
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!