1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lostsunrise [7]
3 years ago
8

Do you like potato chips? 1+1

Mathematics
2 answers:
shusha [124]3 years ago
5 0

Answer:

Yes I love chips and the answer is 2 -W-

borishaifa [10]3 years ago
3 0

Answer:

yes 1+1=2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Someone please help I promis I will mark brainlest thank you so much!
jeka94

Answer: A. You got it! ✔

Step-by-step explanation: All of the others use the "Y" Axis. That's big no-no for this question. Enjoy :)


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A rate compares two types of measurements. Many grocery stores list unit rates for products on their shelves. If a 16oz can of g
KengaRu [80]

Rate is a ratio of different units ( a quantity times a quantity), such as miles per hour.

Unit rate is a rate with a denominator of 1.


To find unit rate, divide the total cost by the quantity:

0.89 / 16 = 0.0556 per ounce.



3 0
2 years ago
Which of the following scenarios could be represented by the expression
wolverine [178]

Answer:

Step-by-step explanation:

I am going with A......12x + 7y....x = # of adult and y = # of children.....adults cost 12 and children cost 7 <====

B doesn't make much sense....u could say x was for girls and y for boys...but u already know how many there are....so I am not sure what the x and y could stand for.

C does't make much sense either....x would have to be red marbles and y would have to be green marbles...but just like B, u already know how many there are....so not sure what x and y could stand for

D. wrong....because the box containing x 7 oz packages and y 12 oz packages.....12x + 7y....for this one to be correct, it would have to have x 12 oz packages and y 7 oz packages

7 0
3 years ago
What is the slope of the line?
svetoff [14.1K]
The slope of the line is 4/5
5 0
2 years ago
PLEASE ANSWER ASAP <br> no links please<br> what is the perimeter of DEFG?
SpyIntel [72]

Answer:

42 cm

Hence, the perimeter of DEFG is 42 cm.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Timothy made 60 quarts of cider he poured the cider into containers. Each container holds 4/11 of a quart. How many containers d
    15·2 answers
  • How many fluid drams are in one ounce?
    7·1 answer
  • What is the range of the function f(x)=5x+4 when the domain is {-2,3,5}?
    15·1 answer
  • Simplify the expression:6(x+4)+1
    15·2 answers
  • 15 POINTS
    6·1 answer
  • What type of distribution is shown in<br> the graph?
    12·1 answer
  • At 4 PM the total snowfall is 5 cm is 7 PM the total snowfall is 12 cm what is the mean hourly snowfall write your answer in sim
    6·1 answer
  • A right triangle is removed from a rectangle to create the shaded region shown below. Find the area of the shaded region. Be sur
    13·1 answer
  • Please help, I need help.<br><br>I don't understand.
    5·1 answer
  • James has organised a game to raise money for charity at a local fair. He rolls a fair six sided dice and flips a fair coin. If
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!