1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harlamova29_29 [7]
2 years ago
12

What is a factors for -12

Mathematics
1 answer:
Rzqust [24]2 years ago
4 0

Answer:

4-16= -12

16-28= -12

Step-by-step explanation:

frognj;ghgrue;jnvougheruo'gln

You might be interested in
V=D/T Solve for T. In two Steps and an Answer.
elena-14-01-66 [18.8K]

Answer:

t=v/d

Step-by-step explanation:

id think that there are two steps

v=d/t

divide D on both sides

v/d=d/t/d

v/d=t

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The train from Geneva, Switzerland, to Milan, Italy, travels at 100 miles per hour, and the two cities are 200 miles apart. How
Hatshy [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

Three customers have accounts owing money. The table shows the account balances.

Which customer owes the least amount of money?

Customer Balance

M. Palmer –$56.72

B. Leftwich –$74.19

R. Jordan –$54.31

does anybody know

8 0
3 years ago
2. Penny is 1/16 inch thick and there are now 500,000,000,000 pennies. How many miles high would the stack be? *Use the converte
Ilia_Sergeevich [38]

Answer:

447451 miles

Step-by-step explanation:

a mile is 5820 feet or 69840 inches. 500,000,000,000/16 and then divide that by 5820

3 0
2 years ago
Find the value of x, the problem is below.
Svetradugi [14.3K]
Angles are complementary and x is 15
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
(f) how many ways are there to place a total of m indistinguishable balls into n distinguishable urns, with some urns possibly e
Blizzard [7]
The number of different ways to distribute m indistinguishable balls into n distinguishable urns is given by C(m+n-1,n-1).

For example, the number of ways 6 ball can be placed in 7 boxes is given by C(6+7-1, 7-1) = C(12, 6) = 924 ways.
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Trudy works at a job centre.
    9·1 answer
  • A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs $3.49. Which package is a better deal?
    14·2 answers
  • Factor completely. y2 - xy - 56x2
    8·1 answer
  • The equation of a parabola is 1/8(y−5)^2=x+3 .
    8·2 answers
  • Unit rate for $4.95 for 3 tacos
    10·1 answer
  • The price of a technology stock was $9.72 yesterday. Today, the price rose to $9.85 . Find the percentage increase. Round your a
    15·2 answers
  • Five girls have 6.85 ecullay. how much will each girl get.
    14·2 answers
  • Help please????!!!!!
    13·1 answer
  • I keep struggling on this question can someone help me figure it out
    10·1 answer
  • Find an equation for the line with the given properties. Express your answer using either the general form or the​ slope-interce
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!