Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.
72 to find the cost per package in dollars.
1 answer:
Answer:
0.28$
Step-by-step explanation:
divide
You might be interested in
Answer:
yes.
Step-by-step explanation:
Answer:
y=9
hope this helps
have a good day :)
Step-by-step explanation:
Answer:
7.16
Step-by-step explanation:
<h2>
Answer: 
</h2>
Step-by-step explanation:
- Cross-multiply.
- Divide both sides by 9.
Answer:
46.86
Step-by-step explanation:
a^2+b^2=c^2
30^2+36^2=c^2
2196=c^2
Square root both sides
46.86=c