Answer:

Step-by-step explanation:






Answer:
A.9
F.27
Step-by-step explanation:
how i got 9 is by counting by 9 and i count 27,and 54
additional 27 times 2= 54
Answer:
The answer is a 20% discount.
$2.88/12=0.24 cents per ounce
1)
evaluate when x = 6
5 + x
so when x = 6 then 5 + 6 = 11
answer
11
2)
2/6
in lowest term = 1/3 (divide top and bottom by 2)
3)
evaluate when x = 1
8 + x
so when x = 1 then 8 + 1 = 9
answer: 9
4)
14/48
lowest term = 7/24 (divide top and bottom by 2)