Since the jar is 12 ounces, we want to find the price when it is one ounce. We do this by dividing the price, $3.60, by 12:
3.60/12 = 0.3
So, the answer is $0.30/oz, or (B).
Answer: Depends on the elephant ;)
Answer:
76%
Step-by-step explanation:
do the amount of correct answers divided by the total of questions asked.