1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
riadik2000 [5.3K]
3 years ago
7

How many grams are in 256 mg

Mathematics
1 answer:
mestny [16]3 years ago
8 0
There are 0.256 grams in 256 mg
You might be interested in
Your subtotal at the store was $72.29. You have a 40% off coupon. If the sales tax rate is 9.5%, what is the total price for you
ale4655 [162]

$47.50

Step-by-step explanation:

Before tax proce is $72.29

sales tax is 9.5%= $6.87

$72.29+$6.87=$79.16

40% off of $79.16=$47.50

8 0
3 years ago
the school cafeteria has 283 cartons of juice in stock. each day a total of 60 cartons are sold. what equation is a function rul
Temka [501]
Your equation would be 60x=283
the 60 would equal the number of cartons that our sold each day.The x would equal the unknown number of days and it would all equal 283 cartons because that is the number of cartons that where sold all together
4 0
3 years ago
If x < 0 and y > 0, where is the point located
Solnce55 [7]

Answer:

rwrrwrwrr

Step-by-step explanation:

wrrwrrw

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Paolo pays 244 Dolors for 5 identical calculators about how much does paolo pay for one calculator
Sliva [168]

48.8 per calculator

Hope this helps

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Amy has 5 yards of border to put around a garden. She uses all the border to make four sections that are the same length. Which
9966 [12]
I added a screenshot of the question along with the given choices

<u><em>Answer:</em></u>
F. 4 <span>÷ 5

<u><em>Explanation:</em></u>
We know that Amy has 5 yards of boarders and that she will use them to make 4 equal borders.
<u>This means that:</u>
she will divide 5 yards by 4 to know the length of each border

Among the given choices, choices G, H and J show the division of 5 by 4 which is correct representation of the length
On the other hand. choice F shows the division of 4 by 5 which is an incorrect representation of the length.

Hope this helps :)</span>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The library is purchasing new library books. They have chosen 29 books that each sell for $3.95. How much will all the books cos
    13·2 answers
  • Which number completes this number sentence? [ ? ] &gt; -6<br> A.-8<br> B.-7<br> C.-6<br> D.0
    11·1 answer
  • 3b=4a. 2c=5c.<br> find a:b:c
    15·1 answer
  • Find the sum.<br> 2y<br> y2 + 2y + 1<br> +4/<br> y2 + 3y + 2
    15·1 answer
  • Your gross pay is $1,878.96, net income is $1,196.34,and fixed expenses are $1,338.54. What is your discretionary income?
    7·2 answers
  • Calculate the unit price of the following item:
    5·1 answer
  • What is the perimeter 2x+3 as length and x-6 as width
    13·2 answers
  • Create a function that has two distinct roots: - 3/4 and -1?
    11·2 answers
  • In 2007, Linda purchased a house for $120,000. In 2017, the house was worth $245,000. Find the average annual rate of change in
    6·1 answer
  • Tutorial C<br> A 3-yard roll of aluminum foil costs $4.14. What is the price per<br> foot?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!