1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ierofanga [76]
3 years ago
11

Help with my mathhhhh

Mathematics
1 answer:
stealth61 [152]3 years ago
3 0

Answer:

See the image below for the answer:)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find Measure of angle 1<br><br> Options: 60<br> 50<br> 40<br> 30
Fofino [41]

Answer:

Its equal so its 40

Step-by-step explanation:

prove me wrong

8 0
2 years ago
You are comparing to wireless services. Verizon changes $35 a month and $5 per gigabyte of data.
ikadub [295]
A) Gigabytes = x
B) 35+5x = 25+10x
10 = 5x
2 = x
C) After 2 gigabytes, the wireless services will cost the same ($45)
7 0
2 years ago
Points (0, 0) and (x, y) ?
kap26 [50]

Answer:

m=y/x

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is the result of 36 divided by 9? Use the number line to find the answer. A number line going from 0 to 39. The numbers 0,
Vladimir79 [104]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

36/9=4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The decimal 0.3 represents 1/3. What type of number best describes 0.9, which is 3 times 0.3? Explain.
myrzilka [38]
It can be described as 9/10
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
    9·1 answer
  • 1.) (7.RP.3) Tracy started a savings account that is set up so that the simple interest earned on the investment is moved into a
    13·1 answer
  • A study group is to be selected from 5 freshmen, 7 sophomores, and 4 juniors. a) If a study group is to consist of 2 freshmen, 3
    10·1 answer
  • 2x - 7y - 2x – 3y simplify as far as possible​
    7·2 answers
  • Who can solve |x-4| = 21
    14·2 answers
  • Whoever can help me with this will be my hero!
    7·1 answer
  • Quadrilateral PRST is transformed according to the rule (x, y) → (x + 9, y +4) to create quadrilateral P'R'S'T'.
    8·1 answer
  • At Peyton's store, she sells blue shoes for $39.00 a pair and red shoes for $34.30 a pair. Peyton has already sold four pairs of
    6·1 answer
  • Please Help
    7·2 answers
  • Which is the better buy? Deal A: 32 oz of cereal for $3. 99 or Deal B: 16 oz of cereal for $2. 99?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!