1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natulia [17]
3 years ago
10

What is the domain and rang of the relation below?

Mathematics
1 answer:
balandron [24]3 years ago
6 0

Answer:

keep trying you will get it my advice is go a different way around the prob then head in it, if you go around then you will never no and the thing you will now how to do is go around and round until you get stuck and there will be no one there to help you.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Write an equation to solve each problem and then solve it. b In a 3-digit number, the hundreds digit is four more than the ones
Misha Larkins [42]

Answer:

digits are: 0, 4, 8. The required number is: 480.

Step-by-step explanation:

→ Let ones digits is 'x', then according to the condition the hundreds digit is 'x+4', and the tens digit is '2(x+4)'.

→ According to the condition the sum of the digits is: x+(x+4)+2(x+4)=12.

→ After evaluation this equation, x=0 - this is ones digit;

→ x+4=0+4=4 - this is hundreds digit;

→ 2(x+4)=2(0+4)=8 - this is ten digit.

3 0
3 years ago
2. Sarah's craft project uses pieces of yarn that are
Lilit [14]

Answer:

She will be able to cut approximately 2 yards off and still have 1 yard.

Step-by-step explanation:

Because 3-2=1 so there would be 1 yard left.

4 0
3 years ago
While drying, apple loses 14% of its weight. How many pounds of fresh apple is needed to get 10 8/25 lbs of dried apple?
aksik [14]

Answer:

12lbs

Step-by-step explanation:

let x be the amount of apples you need, then:

x-0.14x= 10 8/25

0.86x = 10 8/25

(10 8/25) : 86 * 100 = x

x=12

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
1) A sprint runner can run 10 laps around a track in
Arada [10]

Answer:

so, 10 laps in 25 mins we want to make mins=1 so

10/25=2/5 times 5/5=2/5

if you multiply 2/5 by 2/2 then you get 4/10 and 4/10=0.4

the runner can run 0.4 or 2/5 lap in 1 minute

Step-by-step explanation:

it is the answer box I'm a genius

6 0
3 years ago
el precio de la mochila que compró Juan e 18,500 una tienda la ofreció en 2 centenas más qué precio tenía ​
sweet [91]

Answer:

18,502 no se no entendi muy bien

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Jefferson school has students in 1st grade up to 5st grade. The number of children in 1st grade has 3 digits.The digit in the nu
    7·2 answers
  • How do I do question 2?
    6·2 answers
  • How do you put 2x+y=2 into slope intercept form
    9·2 answers
  • In the graph below, figure I undergoes a sequence of rotations, reflections, translations, and dilations to transform to figure
    6·1 answer
  • Which of these supporting details BEST fits after sentence 2?
    8·2 answers
  • Factor out the coefficient of 1/2d+6
    7·2 answers
  • Helpp plzzz I will mark brainliestttt
    10·2 answers
  • Factor the equation in the picture ​
    7·1 answer
  • Fuffy spent $7.20 on 4 dozen pencils. How much did each pencil cost
    5·1 answer
  • Solve the equation 2(3x-2)=(12x+4)
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!