1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirill115 [55]
2 years ago
11

I’m doing my finals I need to finsih pls help

Mathematics
1 answer:
Citrus2011 [14]2 years ago
8 0
Cndndjjddhejejjeueururr
You might be interested in
Find the unit price of a 3-pack of bottled juice for$6.75. how much does 1 bottle cost.​
Olin [163]

Answer:

the answer is 2.25

Step-by-step explanation:

you divide 6.75÷ 3

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of A, B, and C?
Varvara68 [4.7K]

Answer: a's value is (6,8) B is (-3,7), and C is (-7,-2)

4 0
2 years ago
Write each as an algebraic expression
son4ous [18]
1. 4+w=
2. x*10=
3. 40/4=x
7 0
3 years ago
Find the distance between the points (2, 4) and (8,-8) on a coordinate plane, to the nearest whole number.
Alisiya [41]

Answer:

2,5

Step-by-step explanation:

2 to the right and 5 up

8 0
2 years ago
What is the value of y?
NNADVOKAT [17]

Answer:

y = 40

Step-by-step explanation:

Lets make an equation to represent the sum of the angles:

We know that the sum of angles of triangles equals 180 degrees. So based on this knowledge, the equation is :

2y + y + 10 + 50 = 180


Now we simplify:

2y + y = 3y


10 + 50 = 60


So our new equation is 3y + 60 = 180

Now all we have to do is simplify:

3y + 60 = 180

3y + 60 -60 = 180 - 60

3y = 120

3y / 3 = 120 / 3

y = 40


So the answer is 40 hope this helped


7 0
2 years ago
Other questions:
  • In Mrs. Hu’s classroom, 4/5 of the students have a dog as a pet. Of the students who have a dog as a pet, 2/3 have a cat as a pe
    6·2 answers
  • What is​ 9/10 ​written as a percent?
    14·2 answers
  • the graph below shows how many gallons of gas are used by a boat when it travels. how many gallons of gas would the boat use to
    10·1 answer
  • Slove x^2-8x=20 by completing the square. which is the solution set of equation?​
    5·1 answer
  • Answer please.. Thank you in advance
    14·1 answer
  • Given that f(x)=x^2-16x+60 and g(x)=x-10 find f(x)⋅g(x) and express the result in standard form.
    8·1 answer
  • Assume that MTA Sandwiches sells sandwiches for $2.85 each. The cost of each sandwich follows:
    5·1 answer
  • Two identical square pyramids were joined at their bases to form the composite figure below.
    10·2 answers
  • If I went to the store and purchased a
    7·1 answer
  • Item 18
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!