1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
s2008m [1.1K]
3 years ago
10

WHAT'S ALL THE TENSION ABOUT?

Mathematics
2 answers:
belka [17]3 years ago
3 0

Answer:

where is the tension.......?

Step-by-step explanation:

Nesterboy [21]3 years ago
3 0
Huh?????? Lol what are you talking about?
You might be interested in
Which of the following expressions to 36x + 24y? choose all that apply.
Kruka [31]

6(6x + 4y)

12(3x + 2y)

4(9x + 6y)

8 0
2 years ago
there is also a D is its not any just say none so i know its d pls dont joke ima get kicked out the class is i dont do good​
Monica [59]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

son

8 0
3 years ago
I need help on this one, I’ll really appreciate your hard work! :)
Y_Kistochka [10]
I believe it’s 1 lol
5 0
3 years ago
1. For the function f(x) = 5, determine each of the following values.
Bess [88]

Answer:

f(4) = 5

Step-by-step explanation:

f(x) = 5.

Whatever value of x you input to the function , the function's value is always 5.

This is seen when you examine the graph of f(x) = 5. It is a straight horizontal line passing through y = 5. For every value of x along the line, f(x) = y = 5.

8 0
3 years ago
Anyone have any idea of what this could be please help asap
fiasKO [112]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

divided 12 by three since it mirrors the shape on a smaller scale. you get 4. multiply that by five and there's your answer

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help I will mark you brainlist if correct
    6·2 answers
  • Y=-×+1 and y=2×+4 how many solutions when graphed
    15·1 answer
  • At a bargain store. Tanya bought 5 items that each cost the same amount. Tony bought 6 items that each cost the same amount, but
    5·2 answers
  • I got 6 and 7 I just need 8 and 9.​
    12·1 answer
  • A bin contains 72 light bulbs of which 10 are defective. If 5 light bulbs are randomly selected from the bin with replacement, f
    14·1 answer
  • Mara and Taylor need to rent a car for 6 days. If the cost of the car is $105 for each day, which of the following expressions c
    7·1 answer
  • Madelyn uses 58 beads to make a necklace. She plans to sell 36 necklaces at
    13·2 answers
  • One angle of a triangle measures 95°. The other two angles are in a ratio of 4:13. What are the measures of those two angles?
    8·1 answer
  • at Costco food court, a family can purchase 4 hot dogs meals for $6. What is the cost per person?
    12·1 answer
  • Julia's car used 1/100 of a gallon to travel 0.25 miles. How many miles can the car go on one gallon of gas? On the double numbe
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!