1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vanyuwa [196]
3 years ago
15

Answer Choices

Mathematics
1 answer:
Ymorist [56]3 years ago
4 0

Answer:

i’m pretty sure is A SAS

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Work out the volume of a cuboid of edge 4cm by 4cm by 7cm
arsen [322]
U times all them number together so it would be 4x4x7=112
4 0
3 years ago
What would the adverage be of 12 and 13 if thats possible to find one?
Dimas [21]

Answer:

12.5

Step-by-step explanation:

Average = (numbers added together)/ number of numbers

               =(12+13)/ (2)

               =25/2

              =12.5

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please HELP ME!!!!! Asap
Arlecino [84]

Answer:

I’m pretty sure its 27

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Can i get help ASAP!!! I’ll mark brainliest :)
horrorfan [7]

Answer:

for both?

Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Great! You will purchase snacks for the painting class. You have a budget of $40. You want to buy fruit and granola bars.
goldfiish [28.3K]
Forgot the question hahaha
8 0
3 years ago
Other questions:
  • F(x) = |2x-3| <br><br> find f(x) = 15
    14·1 answer
  • For a draw from a binomial with n = 30 and p = .25, what is the theoretical expected value (round to one decimal place)?
    5·1 answer
  • Gordon, Henry and Sarah share £48 in a ratio 2:3:1. How much money does each person get?
    9·1 answer
  • Of all the trees planted by a landscaping firm, 45% survive. What is the probability that 13 or more of the 15 trees they just p
    10·1 answer
  • Write the ratio 1.6 : 4 as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator.
    11·1 answer
  • Under his cell phone plan, Parker pays a flat cost of $36.50 per month and $5 per gigabyte. He wants to keep his bill under $45
    11·1 answer
  • Gordon types 1,944 words in 27 minutes. Find the unit rate
    14·2 answers
  • Simplify this expression; 1/2s - t + 3s - 1/4 t​
    6·1 answer
  • What is the domain and range for the following function f(x)=x^2+3.
    15·1 answer
  • When the decision maker must consider several possible outcomes for each alternative, each with a given probability of occurrenc
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!