1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MaRussiya [10]
2 years ago
13

I’m looking for number 3 on the picture attached

Mathematics
1 answer:
Nataliya [291]2 years ago
8 0
25 is the answer for number 3
You might be interested in
36. The price of a new home. According to the U.S. Census
zmey [24]

Answer:

210

Step-by-step explanation:

because you use 13.% divided by the price

4 0
2 years ago
Find the sum of the first 7 terms of the following series, to the nearest integer.
givi [52]

Answer:

9.983796

Step-by-step explanation:

Every time, it becomes smaller by 5/2 (6 divided by 5/2 is 12/5.... 12/5 divided by 5/2 is 24/25)

So, the first seven terms are 6, 2.4, 0.96, 0.384, 0.1536, 0.06144, 0.024756. Add them together and your answer would be 9.983796

Pleaseeee mark me brainliest :))

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me it’s almost due
Serhud [2]
I believe the answer is C
7 0
3 years ago
Solve the proportion.<br><br> 2/17=x/68<br><br> A. 8<br><br> B. 34<br><br> C. 4<br><br> D. 578
Valentin [98]

Answer is A bc ur dividing the quotients together

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x please hep me asap
Luba_88 [7]

Answer:

x would be 5 and y would be 2

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Can u help me do this
    5·1 answer
  • A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs $3.49. Which package is a better buy
    12·2 answers
  • Graph the circle (x+6)^2 + (y+5)^2 =9
    15·1 answer
  • A 7-pack of plastic rings costs $2.52. What is the unit price? per ring?​
    8·1 answer
  • Can someone please help me with this
    5·1 answer
  • Chen has 4 pizzas to share with his friends. If each person will eat 2/3 of a pizza,how many people can share the pizzas?
    14·1 answer
  • What is the volume of the rectangle prism?
    12·1 answer
  • Liam has 25 oranges, 15 peaches and 35 pears to make fruit baskets for 1 point
    14·1 answer
  • Albert Einstein primarily immigrated to the United States because he
    11·2 answers
  • WILL GIVE BRAINIEST AND 30 POINTS PLEASE ONLY ANSWER WITH AN ANSWER
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!