Can i get some help and a good explenation
2 answers:
For a unit rate you need to divide the money by the ounces so $12.50 divided by 5 ounces would be $2.5 so $2.5 per ounce is your answer
Answer:
The correct answer is $2,50
Step-by-step explanation:
The unit rate is what we use to determine the price of a single unit, when something is sold in a group, as in this case 5 ounces.
You might be interested in
Answer:
where are the equations?
Step-by-step explanation:
tell me and I will edit my answer to answer ur question
Step-by-step explanation:
hope this will help you......
Exterior angles for n sides = 360/n = 17.14, n = 360/17.14 = <span>21 sides</span>

Abdul can run 4.2 miles in 35 minutes
I think that it’s 3 , not to sure