1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin [286]
2 years ago
13

–20 ÷ 5 = I need help

Mathematics
1 answer:
Rashid [163]2 years ago
7 0
The answer is -4
-20 divided by 5 ^
You might be interested in
2. List the like terms in each of the following<br> i) 4x2 , -5x , 6 , 7x , -2x2 , -3
Vikentia [17]

he is the best way to get a free agent and I ask 6262626

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Niko wants to buy a bicycle that costs $145. He has already saved $25. He says that he can determine the amount he still needs t
nevsk [136]
145 - 25 = b
b = 120
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x
ratelena [41]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
58635 divided by 59 equals what?? this awnser is very easy
Fynjy0 [20]
When i calculated it , it says 993.813
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Heather has 50 quarters in a jar. She puts 3 more quarters into the jar each
timama [110]

Answer:

50 + 3n = 100

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 2/3,25%,35,0.40 from least to greatest
    7·2 answers
  • If the radius of a sphere is halved, what happens to the volume of the sphere? Use your algebra skills to develop a formula for
    5·2 answers
  • A cathedral window is built in the shape of a semicircle. If the window is to contain three stained glass sections of equal size
    15·1 answer
  • Please help will give lots of points<br> 3x + 14 = -4x
    7·2 answers
  • 2 2/3 of what number is 6 1/7
    15·1 answer
  • The percent frequency distributions of job satisfaction scores for a sample of information systems (IS) senior executives and mi
    15·1 answer
  • Sasha has 3/5 of a scarf left to knit.If she finishes 1/2 of that today how much of the scarf will Sasha knit today
    12·1 answer
  • Answerrrrrrr plsssssssss
    10·1 answer
  • Help i need help on this question plis​
    8·1 answer
  • If 8 boxes of cereal cost $27.60, what is the price of one box?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!