Answer:
Package A
Step-by-step explanation:
$0.99 ÷ 12oz = 0.0825
2lb = 32oz
$2.56 ÷ 32oz = 0.0800
therefore the package a is a better deal
Answer:
(c) 22
Step-by-step explanation:
The range of a set of data is found from a box and whisker plot by subtracting the lower whisker value from the upper whisker value:
range = 66 -44 = 22
The range in the number of pretzels is 22.
Add 2+6 that gives you x then add 10+30 then add them numbers and divide x by it’s self