1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ollegr [7]
2 years ago
14

Find the surface area of the prism. HELP IT DUe in 10 mins so I will mark you as brainly if you answer correctly

Mathematics
1 answer:
Lyrx [107]2 years ago
3 0

Answer:

answer: 740

Step-by-step explanation:

Hope that helps!

You might be interested in
A bag of oranges weighs 5 1/4 pounds. How much does 1 1/2 bags weigh?
Andreyy89

Answer:

you simplify the fractions then you cross multiply

Step-by-step explanation:

1/2 * 4/2 you multiply 1 and 4 and you get 4/4 which is equal to 1  

3 0
3 years ago
Find the number of faces, edges, and vertices of this shape.​
sattari [20]
Faces: 7

Edges: 12

Vertices: 7
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
There is a bag with only red marbles and blue marbles.
hram777 [196]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

The probability of choosing a blue marble is 7/8, or 49/56, which means that out of 56 marbles, 49 are blue. 56-49=7, so there are 7 red marbles. Hope this helps! :)

7 0
3 years ago
Write a fraction that is less than 1/3 using 1 as a numerator. Then explain why the answer you chose is less than 1/3.
sammy [17]
1/4, because in 1/3, you would only need 3 parts to get one whole, but in 1/4, you would need 4 parts to get a whole. 
3 0
3 years ago
Is the answer: -5, -2, 3, 5?
lara31 [8.8K]

Answer:

Y= -1 and Y = -5

Step-by-step explanation:

To find the Value of Y need to find where the Line(s) Cross they Vertical Axis.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I need extreme help and asap
    5·1 answer
  • Sally makes deposits into a retirement account every year from the age of 30 until she retires at age 65. a) Sally deposits $125
    5·1 answer
  • For each sentence below, find the value of x that makes each sentence true.
    6·1 answer
  • A fresh fruit stand sells blueberries and strawberries by the pound. Blueberries cost $3.50 per pound. The table represents the
    12·1 answer
  • Plot the numbers -5/6 and 8/3<br>on the number line below.​
    10·1 answer
  • - A square rug has an area of 49x^2-56x+16.
    14·1 answer
  • In this exercise, we consider finding the first five coefficients in the series solution of the first-order linear initial value
    11·1 answer
  • Help me i'm not sure about this one
    13·2 answers
  • What is speaker? what is printer​
    15·2 answers
  • A 5-kilogram bag of cat food costs $18.90. What is the unit price?<br><br> $<br> per kilogram
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!