1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
damaskus [11]
2 years ago
9

SOMEONE PLS HELP THIS MAKES NO SENSE​

Mathematics
2 answers:
FinnZ [79.3K]2 years ago
5 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

A/B would just change location not change size.  C would be getting smaller.  D is the only answer where the Triangle JKL would get larger.

abruzzese [7]2 years ago
3 0
I think it is B, since x goes right 4.5 times and y goes up 3 times.
You might be interested in
How many solutions ? ( 1 solution , no solution , infinite solutions ) I WILL MAKE U BRAINLIST NEED ASAP
tangare [24]

Answer:

#4 = ∞

#5= no solution

#6= no solution  

Step-by-step explanation:

GOOD LUCK!!!!

4 0
2 years ago
Which of these numbers equals 30.75 -3? A. -92.25 B. -10.25 C. 10.25 D. 92.25
mamaluj [8]

Answer:

27.75

Step-by-step explanation:

30.75 - 3

Subtract the terms.

= 27.75

5 0
3 years ago
2+2+2000+4000+5000+6000
Over [174]

Answer:

17004

Step-by-step explanation:

j add :0

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 tons of bark cost $23,600.00. What is the price per pound?
Jlenok [28]

Answer:

5,900

Step-by-step explanation:

you just divide 4 by 23,600.00 and you get 5,900 with is the price per pound

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B3%7D%7B5%7D%20" id="TexFormula1" title=" \frac{3}{5} " alt=" \frac{3}{5} " align=
Lapatulllka [165]
I hope this helps you 6T/10-7T/10=-2+4 -T=2.10 T=-20
3 0
2 years ago
Other questions:
  • A survey of 500 high school students was taken to determine their favorite chocolate candy. Of the 500 students surveyed, 149 li
    9·1 answer
  • State whether set A and B are equal, equivalent, both, or neither. <br> A = {9, 8, 7} B = {8, 9, 10}
    8·1 answer
  • As the owner of a small restaurant, you purchase 5 boxes of napkins for $75.00 every 3 months. Each box contains 525
    10·1 answer
  • If xy = 144, x + y = 30, and x &gt; y, what is the value of x – y ?
    12·1 answer
  • On June 8, 1992, a crop circle with an 18-meter radius was found in a wheat field near Szekesfehervar, 43 miles southwest of Bud
    15·1 answer
  • How many solutions does the equation |x + 6| − 4 = c have if c = 5? If c = −10? Complete the explanation
    14·1 answer
  • In your own words, describe slope.
    10·2 answers
  • a museum gift shop sold 215 sets of dinosaurs. there were 9 dinosaurs in each set how many dinosaurs did they sell?
    6·1 answer
  • Help i need two more then im donneee
    6·1 answer
  • -2(3x-3)=4x please help solve for x=
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!